FAQ

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1 . Čo je detailing? Detailing môžeme definovať ako veľmi dôkladnú a komplexnú starostlivosť o celé auto. Účelom je renovácia, ktorej cieľom je dokonalá čistota auta v každom detaile. Počas detailingu sa každá časť automobilu musí dôkladne ošetriť s profesionálnou autokozmetikou. Dôležitý je výber tej správnej autokozmetiky a správnej techniky čistenia auta. Cieľom detailingu je udržať vzhľad vozidla čo najbližšie k showroomovému stavu. Do detailingových činností patrí starostlivosť o celý exteriér a interiér vozidla. V exteriéri to môže byť hĺbkové umytie auta, dekontaminácia a obnova laku, voskovanie, nanokeramická ochrana, čistenie diskov, ošetrenie pneumatík, ošetrenie vonkajších plastov, čistenie motora. V interiéri to môže byť čistenie a ošetrenie plastu, kože alebo alcantary, čistenie koberčekov, tepovanie sedačiek. Pri každej tejto činnosti sa musí klásť dôraz na každý detail.
2 . Porovnanie detailingu s autoumyvárkou Za autodetailing sa nepovažuje hodenie auta do umyvárky, ručné umývanie alebo obyčajná renovácia laku. Pri detailingu je potrebné dodržovať určité postupy, správnu techniku a použitie správnych nástrojov alebo chémie na zachovanie showroomového stavu vozidla. Autodetailing je zameraný na kvalitu. Čistí sa každý jeden záhyb, každá jedna hrana, každá špára, jednoducho každý detail. Poctivý detailing je časovo veľmi náročný a každému autu je venovaná maximálna pozornosť a indiviuálny prístup. Preto existujú detailingové štúdia a preto je najlepšie prenechať autodetailing ľudom, ktorí si prešli školeniami a venujú sa tomu profesionálne. Navyše, pravidelná návšteva detailingového štúdia predlžuje životnosť laku a kože vášho vozidla, chráni ho pred opätovným znečistením a v konečnom dôsledku zvyšuje hodnotu auta.
3 . Predávam svoje auto a chcem mu zvýšiť hodnotu. Pomôže mu návšteva detailingového štúdia? Jedná sa o otázku s ktorou sa dosť často stretávame. Krátka odpoveď by bola áno – aj keď vaše auto nikdy nebolo v detailingovom štúdiu a starali ste sa o neho sporadicky, preleštenie laku s nanesením vosku dokáže vzbudiť záujem o potencionálneho kupujúceho a zvýšiť celkovú hodnotu auta. Zdĺhava odpoveď je však takáto: Pokiaľ má vaše auto najazdených 100 000km+, tak vonkajší stav vozidla už pravedepodobne nie je to, čím niekedy bývalo. V interiéri taktiež budú badať prvky o používanosti. My Vám môžeme väčšinu zo znečistenia interiéru odstrániť a zbaviť sa mikroškrabancov a oxidácie na karosérii, ale bohužiaľ, vaše vozidlo nikdy nebude vyzerať tak dobre, akoby vyzeralo, keby ste využívali detailingové služby už od jeho kúpy. Pravidelnou návštevou detailingového štúdia nielenže svoje vozidlo dôkladne čistíte, ale taktiež ho chránite pred trvalým poškodením a napomáhate k udržaní jeho hodnoty na trhu. Vozidlá, ktorým je dopriata starostlivosť profesionálnych detailérov jednoducho žiaria na cestách a v autobazároch nevydržia dlho bez povšimnutia.
4 . Ako často by som mal robiť detailing na svojom aute? Odporúčame aspoň dvakrát ročne, aby ste podporili optimálny stav auta. Detailing zvyšuje hodnotu a vzhľad vášho auta pri opätovnom predaji a predlžuje celkovú životnosť auta.
5 . Ako dlho trvá detailing auta? Všetko záleží od služby ktorú si vyberiete, väčšina základných služieb trvá pri väčšine áut 3 hodiny až 5 hodín. Pri leštení laku a keramike je to individuálne, záleží od náročnosti a stavu vozidla. Môže trvať jeden deň, no môže to byť až 5 dní ak ide o kompletnú renováciu auta.
6 . Ako zistím, či je potrebné moje auto navoskovať alebo vyleštiť? Na vyhodnotenie stavu laku môžete použiť dva testy: 1.,- Po umytí a vysušení auta rukou zľahka prejdite po laku auta. Povrch laku by mal byť na dotyk veľmi hladký. Ak zistíte drsné miesta alebo pocítite odpor, tak sa odporúča obnova laku. 2.,- Nastriekajte na auto vodu. Ak kvapky vody vytvoria guľovitý tvar (hydrofóbny efekt), znamená to, že lak má správnu úroveň ochrany. Ak nie sú žiadne guľôčky alebo ak sú obyčajné ploché vodné kvapky to znamená, že nieje na laku auta žiadna ochrana a odporúča sa obnova laku.
7 . Oplatí sa detailing auta? Detailingové služby zlepšujú vzhľad a estetickú hodnotu vášho auta a zohrávajú kľúčovú úlohu pri zvyšovaní životnosti auta. Pravidelným detailovaním svojho auta si môžete zachovať lesk nového auta. A čo viac, keď sa konečne rozhodnete, že sa s autom rozlúčite, môžete získať vyššiu cenu.
8 . Je dobré si auto navoskovať? Áno, voskovanie auta je skvelou možnosťou na ochranu pred poveternostnými vplyvmi ako sú kyslé dažde, miazga zo stromov, UV žiarenie, vtáčí trus a silné chemikálie, a zároveň dodá laku vysoký lesk a výrazné hydrofóbne vlastnosti.
9 . Prečo by som sa mal rozhodnúť pre detailingové štúdio oproti samotnému umývaniu vlastného auta? V detailingovom štúdiu robí viac než len čistenie vášho auta. Zachováva a v niektorých prípadoch obnovuje pôvodný stav auta, prostredníctvom profesionálnych a dôkladných procesov zahŕňajúcich hĺbkové umytie auta, dekontaminácia a obnova laku, voskovanie, nanokeramická ochrana, čistenie diskov, ošetrenie pneumatík, ošetrenie vonkajších plastov, čistenie motora. V interiéri čistenie a ošetrenie plastu, kože alebo alcantary, čistenie koberčekov, tepovanie sedačiek. Pri každej tejto činnosti sa musí klásť dôraz na každý detail. Je dôležitý výber tej správnej autokozmetiky a správnej techniky čistenia auta. Cieľom detailingu je udržať vzhľad vozidla čo najbližšie k showroomovému stavu, ktorý v skutočnosti zvyšuje hodnotu vášho auta.
10 . Ako dlho vydrží vosk na aute? Kvalitný vosk by mal vydržať 3 až 6 mesiacov. Toto trvanie sa však môže meniť v závislosti od poveternostných podmienok, nahromadenia nečistôt a ďalších faktorov. Detailingové štúdiá odporúčajú navoskovanie auta každé tri až štyri mesiace.
11 . Dokáže clay bar odstrániť škrabance? Nie, clay bar nedokáže odstrániť škrabance na aute. Pomocou clay baru však môžete z laku auta odstrániť zvyšky asfaltu, vzdušnej alebo náletovej hrdze, ktorá vzniká trením brzdových doštičiek. Sú to častice, ktoré nie je možné z povrchu odstrániť pri bežnom umytí auta pretože sú "zapichnuté" v laku. Hromadenie týchto nečistôt v priebehu času môže zničiť číry lak vozidla. Škrabancov na laku vášho automobilu sa zbavíte jedine odborným strojovým leštením.
12 . Čo je keramický povlak? Nazývaná aj keramika, nanokeramika, sklokeramická ochrana alebo ceramic coating, glass coating, quartz coating je neuveriteľne tvrdým sklovitým polymérom s obsahom oxidom kremičitým (SiO2) ktorý sa aplikuje nielen na lakované časti auta, ale aj na vonkajšie plasty, disky, sklá vozidla alebo na kožené sedačky. Keramické častice SiO2 priľnú ošetrenému povrchu a vytvoria mimoriadne tvrdú vrchnú vrstvu ochrany. Naviac keramika je jedinečná, pretože má veľmi nízky uhol sklzu to znamená, že sa voda zleje aj z povrchu, ktorý je skoro dokonale rovný. Takto ochránené auto zostane dlhšie čisté a ľahko odpudzuje nečistoty. Vďaka tomu je čistenie auta oveľa jednoduchšie a bezpečnejšie. Nečistoty sa ťažšie lepia na povrch a vďaka tvrdosti povlaku obmedzujú jemné škrabance a víry spôsobené umývaním.
13 . Môžem si keramickú ochranu aplikovať sám? Nie. Nesprávnou aplikáciou keramickej ochrany laku môžete vytvoriť škvrny, pruhy či „zahmlený“ vzhľad. Je dôležité nechať to na zaškolených a skúsených profesionáloch. Na správnu aplikáciu je nutné vozidlo dôkladne pripraviť. Aby ochrana fungovala tak ako má, je dôležité ju aplikovať v čistom, správne osvetlenom prostredí pri určitej teplote a vlhkosti. Všetky tieto faktory spolu s prípravou lakovaných častí karosérie, ktoré ideme ošetriť vplývajú na celkový výsledok. Navyše k niektorým značkám keramickej ochrany sa bežný človek ani nedostane. Niesú určené na voľný predaj a ich používanie je vysoko kontrolované.
14 . Aká je cena keramickej ochrany? Našu ponuku keramických náterov nájdete v cenníku.
15 . Dajú sa odstrániť škrabance a odreniny z môjho laku? Ľahké povrchové škrabance a odreniny je možné odstrániť iba v prípade, že sú vo vrstve laku. Pokiaľ sú škrabance hlboké až do karosérie, odstrániť ich nedokážeme.
16 . Aké sú výhody keramiky? Keramika je dokonalým riešením pre klienta, ktorý túži po neuveriteľne ľahko udržiavateľnej povrchovej úprave s dlhodobo vysokým leskom.
17 . Ako si zarezervujem termín? Môžete si rezervovať stretnutie pomocou online rezervačného formulára, alebo zavolajte na +421 944 555 886
18 . Viete moje auto aj vyzdvihnúť? Áno vieme Vám auto vyzdvihnúť a doniesť späť – v rámci Komárna a okolia.
19 . Prečo nepoužívať automatickú autoumyvárku? Aj tie najmodernejšie automatické autoumyvárky niesú najlepšie pre vaše auto. Niektoré staré umyvárky majú stále tvrdé kefy ktoré, aj keď sú úplne nové a čisté tak poškodia lak vášho auta. Modernejšie umyvárky sú šetrnejšie no nevýhoda je v tom, že ak pred vami v umyvárke bolo veľa silne znečistených áut, špina, blato či kamienky sa nalepili na kefy a poškodia vaše auto. Aj keď sa kefy v umyvárkach čistia denne je to nedostatočné. Automatické autoumyvárky niesú ani z ďaleka dobrá možnosť pre šetrné umytie vášho auta.
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu