KERAMICKÁ OCHRANA LAKU

SiO2 Keramická ochrana predstavuje v súčastnosti najlepší a najúčinnejší spôsob ochrany povrchu auta

Keramická ochrana - Ceramic Coating

Keramická ochrana predstavuje v súčastnosti najlepší a najúčinnejší spôsob ochrany exteriéru a interiéru vášho vozidla. Je možné ju aplikovať nielen na lakované časti auta, ale aj na vonkajšie plasty, disky, sklá vozidla alebo na kožené sedačky. Základnou zložkou keramickej ochrany je SiO2 - oxid kremičitý.


Keramické častice SiO2 poskytujú ochranu pred najrozličnejšou špinou z ciest, oxidáciou, vtáčím trusom, kyslými dažďami, náletovou hrdzou či UV žiarením. Keramický sealant má vysokú povrchovú tvrdosť, zrkadlový lesk a skvelé hydrofóbne vlastnosti, čo znamená, že odpudzuje vodu a zabraňuje priľnutiu nečistôt na lak automobilu. To dáva keramickej ochrane aj vlastnosti samočistenia. Špina na povrchu, je dažďom namočená a vytváraním guličiek na povrchu je špina odvádzaná z auta.


Pri samotnej aplikácii keramickej ochrany na povrch laku dochádza k chemickej reakcii, keď sa jej tekutá forma premieňa do podoby gélu a následne postupom času na povrchu stvrdne, čím dochádza k jej kryštalizácii, práve toto je ten výsledný produkt, ktorý sa označuje ako nano-keramický povlak alebo ľudovo keramická ochrana laku. Aby sa tekutina správne vykryštalizovala je potrebné dodržiavať predpísané postupy, správnu teplota vzduchu a vlhkosť. Aplikácia nanokeramickej ochrany má svoje špecifiká s kvalitnou prípravou povrchu. Len tak môže nanokeramická ochrana dosiahnuť deklarované vlastnosti a efektívnu trvácnosť. Pri správnej starostlivosti o vozidlo povlak vydrží v rozmedzí od 1 do 5 rokov.

Ako vyberáme vhodnú keramickú ochranu?

Na základe porady s vami, nieje možné aby sme Vám na automobil aplikovali keramickú ochranu bez toho, aby sme poznali na aké účely ho používate. Potrebujeme poznať odpovede na pár otázok, ako často automobil využívate, čo má byť výsledkom a očakávaním od ochrany, ako sa o automobil staráte a iné. Akonáhle tieto odpovede poznáme sme pripravení zvoliť tú správnu ochranu. Existuje totiž niekoľko druhov na rôzne účely s rôznym časom trvanlivosti a náročnosťou na aplikáciu.
Pred nanášaním keramického povlaku je veľmi dôležitá príprava povrchu, aby keramika perfektne priľnula. Povrch laku musí prejsť dôkladným umytím, dekontamináciou a aspoň základnou renováciou. To sa týka aj nového vozidla. Bez týchto predchádzajúcich krokov nemôžeme ochranu aplikovať, pretože tým nedokážeme garantovať jej správnu funkčnosť, výdrž a tak poskytnúť záruku, ktorá je pri každom produkte iná, najviac však 5 - 6 rokov. Súčasne nie je možné kvôli dlhému času tvrdnutia hneď v ten deň po aplikácii s autom odísť. Čas práce zaberá aj viac ako 4 dni.

Aplikujeme keramické ochrany od renomovanej značky svetovej autokozmetiky NASIOL. Táto celosvetovo uznávaná značka vo svete detailingu vyniká svojimi produktmi profesionálnej nanokeramickej ochrany. Tieto profesionálne keramické povlaky sú oprávnené nanášať iba certifikované detailingové štúdia, ktoré splňajú prísne podmienky výrobcu nanášanie týchto keramických povlakov pre detailerov. Vy si tak môžete byť istý, že bude mať skutočne také vlastnosti, aké od nej očakávate.

Aplikujeme nanokeramické ochrany taktiež na nové autá, autá s matným lakom a na autá s nalepenou PPF fóliou.

Nasiol Ceramic Coating program

Profesionálna nanokeramická ochrana na lakované časti auta

Nasiol XR03 profesionálna nano keramická ochrana

Základná trieda keramickej ochrany laku od prémiového výrobcu NASIOL. Jedná sa o profesionálný keramický povlak s tvrdosťou 9h, vysokým leskom a vynikajúcou hydrofóbnosťou ktorý má výdrž 18 mesiacov (s údržbou až 36 mesiacov). Oživuje pôvodnú farbu auta a zabezpečí jeho atraktívny vzhľad. Jednou vrstvou vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak na karosérii vozidla, čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď.
Táto keramická ochrana je určená len pre autorizovaných detailerov.

Jednotná cena 199€

POZOR! Cena nezahŕňa leštenie laku! Pred aplikáciou odporúčame aspoň jednokrokové leštenie.


Nasiol ZR53 profesionálna nano keramická ochrana s tvrdosťou 10h

Profesionálna nano keramická ochrana Nasiol ZR53 s extrémnou tvrdosťou 10h, vysokým leskom a vynikajúcou hydrofóbnosťou. Zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu laku na 3 roky (s údržbou až na 5 rokov) a lak bude mať krištáľovo čistý odraz (CGR Crystal Gloss Reflection) s hodvábnym pocitom. Jednou vrstvou vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak na karosérii vozidla, čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď.
Oproti ostatným keramickým vrstvám, ZR53 kryštalizuje len v nano úrovni a nie vyššie. Po aplikácii teda nestvrdne úplne, ale zanecháva dvojvrstvovú komplexnú vrstvu, jednu mäkšiu naspodku a jednu tvrdšiu navrchu. Tým je zaistená maximálna odolnosť a elasticita, ktorá je vyššia ako u iných keramických ochranných vrstiev. Táto unikátna technológia vytvára silnú vrstvu, ktorá efektívne ochráni váš automobil.
Táto keramická ochrana môže byť aplikovaná iba autorizovanými a školenými odborníkmi spoločnosti NASIOL.

Jednotná cena 299€

POZOR! Cena nezahŕňa leštenie laku! Pred aplikáciou odporúčame aspoň jednokrokové leštenie.


Nasiol NL272 profesionálna nano keramická ochrana s ultra-vysokým lesklým povrchom HDR

Najvyššia TOP trieda keramickej ochrany laku od značky NASIOL. NL272 s extrémnou tvrdosťou 10h, a extrémným vysokým leskom (HDR Features High Definition Gloss) a neprekonateľnou hydrofóbnosťou. Poskytuje dlhotrvajúci štít laku až na 5+ rokov (s údržbou až na 7 rokov). Jednou vrstvou vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak na karosérii vozidla, čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď.
Táto ochrana s ultra-vysokým lesklým povrchom oživuje pôvodnú farbu povrchu a zabezpečuje, že vozidlo bude mať luxusný a atraktívny vzhľad, a pritom vytvára silnú vrstvu, ktorá efektívne ochráni váš automobil.
Táto keramická ochrana môže byť aplikovaná iba autorizovanými a školenými odborníkmi spoločnosti NASIOL.

Jednotná cena 499€

POZOR! Cena nezahŕňa leštenie laku! Pred aplikáciou odporúčame aspoň jednokrokové leštenie.


Keramická ochrana je dokonalým riešením pre klienta, ktorý túži po neuveriteľne ľahko udržiavateľnej povrchovej úprave s vysokým leskom pre nadchádzajúce roky a túži po absolútne najlepšej ochrane automobilov.


Keramický povlak Nasiol ZR53 môžu na autá aplikovať iba profesionáli autorizovaní a vyškolení spoločnosťou NASIOL!


Keramická ochrana na nové auto - NASIOL Ceramic Coating

Kúpili ste si nové auto? Chráňte svoju investíciu od prvého dňa s naším balíčkom keramická ochrana na nové auto. Tento balík je dostupný len pre autá maximálne do veku 3 mesiacov alebo do 4000 km. Vďaka prémiovému keramickému povlaku NASIOL ZR53 s tvrdosťou až 10H, bude údržba vášho vozidla neuveriteľne ľahká a jeho nový, exkluzívny vzhľad zostane zachovaný. ZR53 zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu laku až na 3 roky a lak bude mať krištáľovo čistý odraz (CGR Crystal Gloss Reflection) s hodvábnym pocitom.

Jednou vrstvou vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak na karosérii vozidla,
čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď.
Lak vášho auta tak zostane čistý a lesklý oveľa dlhšie, čo môže zvýšiť jeho trhovú hodnotu.

Zažite výhody, ktoré vám kvalitné ochranné povlaky dokážu priniesť.

V cene keramickej ochrany je zahrnuté:

 • Pred umytie vozidla aktívnou penou
 • Umytie PH neutrálnym šampónom s metódou 2 vedier
 • Chemická dekontaminácia laku
 • Kontrola laku
 • Leštenie laku do vysokého lesku
 • Aplikácia keramickej ochrany
 • Vyčistenie okien zvonka
 • Aplikácia keramickej ochrany na čelné sklo (24 mesiacov)
 • Keramická ochrana na disky (bez demontáž kolies)
 • Impregnácia pneumatík

Cena 595€ malé, stredné autá

Cena 795€ veľké, extra veľké autá

Viac stupňové leštenie laku vždy po konzultácii s klientom a za príplatok.


Keramická ochrana na disky kolies

Na ráfiky môžeme tiež aplikovať keramickú ochranu. Ráfiky sú demontované a dôkladne vyčistené a dekontaminové. Po preleštení sa na vonkajšiu a vnútornú stranu ráfikov nanesie keramická ochrana Nasiol METALCOAT F2. Hydrofóbne vlastnosti (odpudzovanie vody a nečistôt), chráni pred usadzovaním brzdného prachu, chráni voči zožltnutiu diskov, nečistotami a agresívnou chémiou. Výrazne zjednodušuje čistenie a dodáva vysoký lesk. Leštenie diskov je vždy možné za príplatok, podľa typu ráfika.

Priemerná životnosť: do 12mesiacov

Jednotná cena 199€ / sada 4 disky                                                                                            

Keramická ochrana na brzdové strmene

Keramickú ochranu na disky kolies môžeme použiť aj na brzdové strmene, ktorá zabráni usadzovaniu brzdového prachu a tým sa zachová ich unikátna farba a to zvýrazňuje vzhľad celého automobilu.

Priemerná životnosť: do 12 mesiacov

Jednotná cena 20€ / ks


Keramická ochrana na kožu

Nasiol LEATHERBOOST optimálna ochrana vášho koženého čalúnenia s vlastnosťami odpudzujúcimi vodu a nečistoty. Tento keramický povlak ponúka dlhotrvajúcu ochranu proti špine, UV žiareniu a každodennému používaniu. Okrem toho táto nano keramická ochranná emulzia ponúka vynikajúcu ochranu pred zafarbením sedačky od džínsov. Chráni pred popraskaním pričom zachováva odtieň povrchu. Koža ostáva po aplikácii ochrany matná a jemná na dotyk. Použiteľné len na kožu v dobrom stave.

Priemerná životnosť: až 12 mesiacov   

Jednotná cena 99€

Keramická ochrana na všetky sklá auta

Nasiol GLASSHIELD poskytuje maximálnu viditeľnosť počas daždivého alebo zimného počasia. Odpudzuje tak vodu ako aj nečistoty. Pri kontakte s vodou zmení kvapôčky na drobné guličky, takže v daždivom počasí môžete jazdiť s minimálnym použitím stieračov, voda z okien doslova šmýka. Ponúka neoceniteľnú pomoc, pretože vodič si všimne akékoľvek prekážky alebo nebezpečenstvo oveľa skôr.

Priemerná životnosť: 24 mesiacov / 80 000 zotretí stieračmi

Jednotná cena 99€

Keramická ochrana na vonkajšie nelakované plasty

Nanokeramická ochrana Nasiol TRIMCOAT vďaka svojej vysokej tvrdosti 7H a vynikajúcou hydrofóbnosťou chráni plastové časti vozidla. Zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu plastov až na 2 roky. Vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak, čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď.
Priemerná životnosť: až 24 mesiacov

Jednotná cena 60€

Keramická ochrana na PPF fólie

Nasiol PPF GUARD profesionálna nano keramická ochrana vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak na PPF fólii, čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď. Keramika PPF GUARD sa nanáša v dvoch vrstvách a zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu laku až na 1,5 roka. Nezabraňuje samoregenerácii PPF fólie.

Priemerná životnosť: až 18 mesiacov

Cena od 299€

Výber keramickej ochrany a cena bude určená po konzultácii a následnej obhliadke vozidla.

Sme certifikovaný partner spoločnosti NASIOL

VLASTNOSTI KERAMICKEJ OCHRANY

 • Extrémna ochrana proti UV žiareniu
 • Skvelé hydrofóbne vlastnosti
 • Extrémne tvrdý a odolný ochranný povlak
 • Chráni lak pred vyblednutím a udržuje jeho prirodzený farebný tón
 • Auto zostáva dlhšie čisté - samočistiaci efekt
 • Extrémna hladkosť a lesk
 • Ochrana pred oxidáciou a zvetrávaním
 • Odolnosť proti prachu, špine a vtáčiemu trusu
 • Odolnosť proti korózii a brzdnému prachu
 • Odolnosť voči olejovým a vodným škvrnám a stopám

Cena sa odvíja od miery poškodenia laku a od výberu povlaku a teda aj preto sa veľmi ťažko odhaduje cena keramickej ochrany. Presnú cenu vám budeme vedieť povedať až po osobnej prehliadke vozidla.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu