KERAMICKÁ OCHRANA LAKU

Keramická ochrana - Ceramic Coating

Keramická ochrana predstavuje v súčastnosti najlepší a najúčinnejší spôsob ochrany exteriéru a interiéru vášho vozidla. Je možné ju aplikovať nielen na lakované časti auta, ale aj na vonkajšie plasty, disky, sklá vozidla alebo na kožené sedačky. Základnou zložkou keramickej ochrany je SiO2 - oxid kremičitý.


Keramické častice SiO2 poskytujú ochranu pred najrozličnejšou špinou z ciest, oxidáciou, vtáčím trusom, kyslými dažďami, náletovou hrdzou či UV žiarením. Keramický sealant má vysokú povrchovú tvrdosť, zrkadlový lesk a skvelé hydrofóbne vlastnosti, čo znamená, že odpudzuje vodu a zabraňuje priľnutiu nečistôt na lak automobilu. To dáva keramickej ochrane aj vlastnosti samočistenia. Špina na povrchu, je dažďom namočená a vytváraním guličiek na povrchu je špina odvádzaná z auta.


Pri samotnej aplikácii keramickej ochrany na povrch laku dochádza k chemickej reakcii, keď sa jej tekutá forma premieňa do podoby gélu a následne postupom času na povrchu stvrdne, čím dochádza k jej kryštalizácii, práve toto je ten výsledný produkt, ktorý sa označuje ako nano-keramický povlak alebo ľudovo keramická ochrana laku. Aby sa tekutina správne vykryštalizovala je potrebné dodržiavať predpísané postupy, správnu teplota vzduchu a vlhkosť. Aplikácia nanokeramickej ochrany má svoje špecifiká s kvalitnou prípravou povrchu. Len tak môže nanokeramická ochrana dosiahnuť deklarované vlastnosti a efektívnu trvácnosť. Pri správnom umývaní vozidla povlak vydrží v rozmedzí od 1 do 5 rokov.

Ako vyberáme vhodnú keramickú ochranu?

Na základe porady s vami, nieje možné aby sme Vám na automobil aplikovali keramickú ochranu bez toho, aby sme poznali na aké účely ho používate. Potrebujeme poznať odpovede na pár otázok, ako často automobil využívate, čo má byť výsledkom a očakávaním od ochrany, ako sa o automobil staráte a iné. Akonáhle tieto odpovede poznáme sme pripravení zvoliť tú správnu ochranu. Existuje totiž niekoľko druhov na rôzne účely s rôznym časom trvanlivosti a náročnosťou na aplikáciu.
Pred nanášaním keramického povlaku je veľmi dôležitá príprava povrchu, aby keramika perfektne priľnula. Povrch laku musí prejsť dôkladným umytím, dekontamináciou a aspoň základnou renováciou. To sa týka aj nového vozidla. Bez týchto predchádzajúcich krokov nemôžeme ochranu aplikovať, pretože tým nedokážeme garantovať jej správnu funkčnosť, výdrž a tak poskytnúť záruku, ktorá je pri každom produkte iná, najviac však 5 rokov. Súčasne nie je možné kvôli dlhému času tvrdnutia hneď v ten deň po aplikácii s autom odísť. Čas práce zaberá aj viac ako 4 dni.

Aplikujeme nanokeramické ochrany taktiež na nové autá, autá s matným lakom a na autá s nalepenou  PPF fóliou 

Keramický povlak Nasiol ZR53 môžu na autá aplikovať iba profesionáli autorizovaní a vyškolení spoločnosťou NASIOL!

Keramická ochrana na nové auto - NASIOL Ceramic Coating

Kúpili ste si nové auto? Chráňte svoju investíciu od prvého dňa s naším balíčkom keramická ochrana na nové auto. Tento balík je dostupný len pre autá maximálne do veku 3 mesiacov alebo do 4000 km. Vďaka prémiovému keramickému povlaku NASIOL ZR53 s tvrdosťou až 10H, bude údržba vášho vozidla neuveriteľne ľahká a jeho nový, exkluzívny vzhľad zostane zachovaný. ZR53 zabezpečí dlhotrvajúcu ochranu laku až na 3 roky a lak bude mať krištáľovo čistý odraz (CGR Crystal Gloss Reflection) s hodvábnym pocitom.

Jednou vrstvou vytvorí tenký a tvrdý keramický povlak na karosérii vozidla,
čím poskytne ochranu pred drobnými škrabancami, UV lúčmi, chemikáliami či inými vonkajšími nečistotami ako vtáčí trus, posypová soľ či dážď.
Lak vášho auta tak zostane čistý a lesklý oveľa dlhšie, čo môže zvýšiť jeho trhovú hodnotu.

Zažite výhody, ktoré vám kvalitné ochranné povlaky dokážu priniesť.

V cene keramickej ochrany je zahrnuté:

 • Pred umytie vozidla aktívnou penou
 • Umytie PH neutrálnym šampónom s metódou 2 vedier
 • Chemická dekontaminácia laku
 • Kontrola laku
 • Leštenie laku do vysokého lesku
 • Aplikácia keramickej ochrany
 • Vyčistenie okien zvonka
 • Keramická ochrana na disky
 • Impregnácia pneumatík

Cena 495€

Viac stupňové leštenie laku vždy po konzultácii s klientom a za príplatok.


Ceramic Coating program


Keramická ochrana na disky kolies

Na ráfiky môžeme tiež aplikovať keramickú ochranu. Ráfiky sú demontované a dôkladne vyčistené a dekontaminové. Potom sa na vonkajšiu a vnútornú stranu ráfikov v dvoch vrstvách nanesie povlak C.Quartz DLUX. Hydrofóbne vlastnosti (odpudzovanie vody a nečistôt), chráni pred usadzovaním brzdného prachu, chráni voči zožltnutiu diskov, nečistotami a agresívnou chémiou. Výrazne zjednodušuje čistenie a dodáva vysoký lesk. Leštenie diskov je vždy možné za príplatok, podľa typu ráfika.

Priemerná životnosť: do 12mesiacov

Jednotná cena 199€ / sada 4 disky                                                                                            

Keramická ochrana na brzdové strmene

Keramickú ochranu na disky kolies môžeme použiť aj na brzdové strmene, ktorá zabráni usadzovaniu brzdového prachu a tým sa zachová ich unikátna farba a to zvýrazňuje vzhľad celého automobilu.

Priemerná životnosť: do 12 mesiacov

Cena od 20€

Keramická ochrana na kožu a alcantaru

Optimálna ochrana vášho koženého čalúnenia s vlastnosťami odpudzujúcimi vodu a nečistoty. Tento nanokeramický povlak ponúka dlhotrvajúcu ochranu proti špine, UV žiareniu a každodennému používaniu. Okrem toho tento sealant ponúka vynikajúcu ochranu pred zafarbením sedačky od džínsov. Koža ostáva po aplikácii ochrany matná a jemná na dotyk. Použiteľné len na kožu v dobrom stave.

Priemerná životnosť: do 12 mesiacov   

Cena 99€

Keramická ochrana na sklá auta / tekuté stierače

Poskytuje maximálnu viditeľnosť počas daždivého alebo zimného počasia. Odpudzuje tak vodu ako aj nečistoty. Ponúka neoceniteľnú pomoc, pretože vodič si všimne akékoľvek prekážky alebo nebezpečenstvo oveľa skôr.
Pri rýchlosti ± 60 km/h sa voda z okien doslova šmýka.
Okrem čelnej skle aj bočné okná sa dajú ošetriť.

Priemerná životnosť: 6 až 8 mesiacov

Cena od 119€

Keramická ochrana na vonkajšie nelakované plasty

Obnovujú a chránia pôvodný vzhľad plastov pred vyblednutím a vytvoria ich dlhodobú samočistiacu schopnosť.
Priemerná životnosť: do 12 mesiacov

Cena od 55€

SiO2 nanokeramický povlak na lakované časti auta

Aplikujeme keramické ochrany od renomovaných výrobcov svetovej autokozmetiky NASIOL, CarPro a GYEON. Tieto celosvetovo uznávané značky vo svete detailingu vynikajú svojimi produktmi nanokeramickej ochrany. Profesionálne keramické povlaky sú oprávnené nanášať iba certifikované detailingové štúdia, ktoré splňajú prísne podmienky výrobcu nanášanie týchto keramických povlakov pre detailerov. Vy si tak môžete byť istý, že bude mať skutočne také vlastnosti, aké od nej očakávate. Aplikujeme keramickú ochranu aj na autá s matným lakom a aj na autá s nalepenou PPF fóliou.

Výber keramickej ochrany a následná cena bude určená po konzultácii a následnej obhliadke vozidla.VLASTNOSTI KERAMICKEJ OCHRANY

 • Extrémna ochrana proti UV žiareniu
 • Skvelé hydrofóbne vlastnosti 
 • Extrémne tvrdý a odolný ochranný povlak
 • Chráni lak pred vyblednutím a udržuje jeho prirodzený farebný tón
 • Auto zostáva dlhšie čisté - samočistiaci efekt
 • Extrémna hladkosť a lesk
 • Ochrana pred oxidáciou a zvetrávaním
 • Odolnosť proti prachu, špine a vtáčiemu trusu
 • Odolnosť proti korózii a brzdnému prachu
 • Odolnosť voči olejovým a vodným škvrnám a stopám

Cena sa odvíja od miery poškodenia laku a od výberu povlaku a teda aj preto sa veľmi ťažko odhaduje cena keramickej ochrany. Presnú cenu vám budeme vedieť povedať až po osobnej prehliadke vozidla.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu