STAROSTLIVOSŤ O INTERIÉR

Detailing interiéru - starostlivosť o textil

Hĺbkové čistenie a ošetrenie sedadiel, podlaha, koberčeky alebo rohože, čalúnenie dverí, batožinový priestor a následne aplikovanie ochrany proti vsákovaniu tekutín a špine.

Tepovanie čalúnenia odstráni fľaky, redukuje zápachy a nečistoty usadené v textílii. Používame tepovač a autokozmetiku určenú pre profesionálov. Iba tak si vieme byť istý, že vyčistíme všetko do poslednej smietky a že nepríde k žiadnemu poškodeniu interiéru vozidla.

Starostlivosť o kožu a alcantaru

Kožený interiér automobilu dnes už nie je výsadou luxusných áut, ale stretávame sa s ním čoraz častejšie. Avšak kožu nenájdeme len na sedačkách, často je koža ozdobným prvkom napríklad palubnej dosky, radiacej páky alebo volantu. Kožené výrobky si z času na čas vyžadujú určitú starostlivosť. Čistenie je absolútny základ v starostlivosti o kožu. Čistíme vhodnými produktami s vysokou účinnosťou proti nečistotám. Avšak s vysokou šetrnosťou k samotnej koži. Následne kožu impregnujeme ktorá chráni proti UV žiareniu, starnutiu, tvrdnutiu a praskaniu. V tom najvyššom stupni ochrany sa dá koža zakonzervovať keramickou ochranou, ktorá zabráni postupnému strácaniu farby, drobným oderom a pomôže lepšiemu čisteniu.

Alcantara znáša čistenie dobre, ale iba šetrné, lebo je oveľa citlivejšie ako si myslíte.
Je to syntetický materiál vyrobený z ultrajemných mikrovlákien z polyesteru. Na dotyk pripomína pravú kožu. Čistenie začneme najšetrnejšou metódou. Pokiaľ nezaberie pokračujeme ďalej a pritvrdzujeme, kým nebude čistá. Po čistení ošetríme s impregnáciou na textil s obsahom SiO2, ktorá je extrémne hydrofóbna, odpudzuje vodu a nečistoty. Povrch sa preukázateľne pomalšie špiní.
Alcantara má svoju tienistú stránku, je totiž náchylná ku žmolkovaniu. Žmolky na alcantare vznikajú najčastejšie nevhodným čistením, ale aj samovoľne v najviac zaťažovaných miestach. Malé a menej početné žmolky, ktoré sa nachádzajú len na povrchu materiálu je vhodné odstrániť pomocou brúsneho vankúšika, ale ak sa  žmolky nachádzajú už v štruktúre vlákien, vrátiť ich do pôvodného stavu nepôjde.

Starostlivosť o plastové časti a lesklé povrchy interiéru

V interiéri auta sa nachádza veľa plastových častí, ktorým treba venovať starostlivosť. Či už sú to veľké diely ako je palubná doska alebo iba malé časti, ako sú napríklad tlačidlá. Dôkladne odstránime odtlačky prstov, prach, mastnotu a následne naimpregnujeme s antistatickou ochranou, ktorá vytvorí antistatický film odpudzujúcu prach s príjemnou vôňou.

Lesklé povrchy dodávajú interiéru vozidla exkluzívny vzhľad.
Pokiaľ dôjde k poškriabaniu lesklého lakovaného povrchu je možné drobné ryhy a škrabance opraviť rozleštením a zakonzervovať, čo ich ochráni pred poškriabaním. Všetky lesknúce sa chrómové aj iné povrchy vyleštíme pre dokonalý pôžitok z krásneho interiéru.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu

Pozor, v prípade vážneho znečistenia alebo veľkého množstva psích / mačacích chlpov vám môže byť účtovaný príplatok.