Prečo je dôležité starať sa o kožu v interiéri auta?

15.05.2024

Myslím si, že ak by sme si mohli vybrať, väčšina z nás by cestoval každý deň na kožených sedačkách, pretože to má niečo magické, niečo luxusné, čo pridáva vozidlu osobitnú eleganciu. Nikdy by som si nemyslel, že niekedy použijem dámskú frázu, ale základom našej témy teraz je, že krása má svoju cenu. Krása (ošetrenie kože v interiéri) vyžaduje starostlivosť a čas, neustálu pozornosť. 

Áno, teraz hovorím o vnútorných častiach auta, ktoré sú potiahnuté kožou, pretože ak ich zanedbáme, so časom vyschnú, tvrdnú a popraskajú. Odporúča sa vykonávať čistenie a ošetrenie kože aspoň raz ročne, a vtedy pri aplikácií s rôznymi ošetrujúcími prípravkami doplníme potrebné látky na udržanie kože v dobrej kondícii a pritom chránia kožu proti UV žiareniu. U nás v štúdiu LUXCARDETAILING, v tom najvyššom stupni ochrany sa dá koža zakonzervovať keramickou ochranou NASIOL LEATHERBOOST, ktorá zabráni postupnému strácaniu farby, drobným oderom a pomôže lepšiemu čisteniu.
Navyše, čistá a dobre udržiavaná koža prispieva k zdraviu a pohodliu cestujúcich, keďže zabraňuje hromadeniu baktérií a alergénov. V konečnom dôsledku, starostlivosť o kožu v interiéri auta nie je len estetickou záležitosťou, ale tiež prispieva k dlhovekosti a hodnote vozidla.