Ako dlho trvá úplný detailing vozidla?

18.12.2023


Pokiaľ ide o detailné čistenie vozidla, odhadovaný čas pre každý proces čistenia sa môže líšiť v závislosti od aktuálneho stavu vozidla, ako je jeho veľkosť a vek. Externé faktory, ako aj pracovné faktory, môžu tiež ovplyvniť celkový pracovný čas potrebný na detailné čistenie vozidla. Ak si proces čistenia vozidla robíte sami, môže to trvať dlhšie. Ale ak zveríte túto prácu profesionálnemu štúdiu, proces bude oveľa kratší, ako sa očakáva.

Zaujíma vás, koľko času trvá kompletné detailné čistenie? Mnoho majiteľov áut sa zaujíma o proces kompletného čistenia a čo je s tým spojené. Ako dôveryhodné detailingové štúdio pre detailné čistenie vozidiel, vám prinášame prehľad procesu kompletného čistenia a koľko času to obvykle trvá.


Čo je to detailing vozidla?

Detailné čistenie vozidla je náročný proces obnovenia stavu vášho auta, odstránenia vonkajších nečistôt, hrdze a koróznych materiálov, ktoré zvyčajne poškodzujú štruktúru laku vozidla. Ak sa im nevenuje pozornosť, tieto prvky môžu viesť k ďalšiemu hrdzaveniu, odlupovania lakovaného povrchu a vážnemu poškodeniu karosérie vozidla. Môžeme povedať, že detailing automobilov je jednoducho procesom obnovy s dôrazom na estetiku a dizajn.

Existujú dva procesy detailného čistenia vozidla: detailing interiéru vozidla a detailing exteriéru vozidla.

Proces detailingu interiéru vozidla

Pri detailingu interiéru automobilov sa zameriavame na dôkladné čistenie a obnovenie vnútorných priestorov vozidla. To zahŕňa odstránenie prachu, špiny a nečistôt z interiérových povrchov ako sú sedadlá, koberce, palubná doska, čalúnenie dverí a ďalšie časti. Používame špeciálne čistiace prostriedky a techniky na dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Taktiež sa venujeme čisteniu a ošetrovaniu kože, plastových častí a okien. Cieľom je vrátiť interiér vozidla do pôvodného stavu.
Čo teda robíme pri detailingu interiéra? Začneme odstránením všetkých nečistôt v interiéri vozidla a potom nasleduje čistenie.

 • Čistenie a ochrana kožených častí interiéru auta - Čistenie kožených častí je nevyhnutné pre dezinfekciu neviditeľných baktérií a vírusov. Po impregnácií chráni proti UV žiareniu, starnutiu, tvrdnutiu a praskaniu a predlžuje životnosť kože.
 • Kompletné čistenie interiéru - Dbáme na to, aby boli vyčistené všetky ťažko dostupné priestory. Zvyčajne, medzidverové priestory, panely palubnej dosky, fukáre, držiaky nápojov, úložné priestory, koľajničky a panely slnečnej clony. Kompletné čistenie interiéru zabezpečí, že vo vozidle nebudete vdychovať žiadny prach a mikroorganizmy.
 • Odstraňovanie škvŕn a zápachu - Používame ekologické a šetrné čistiace prostriedky na odstránenie škvŕn. Tepovanie čalúnenia odstráni fľaky, redukuje zápachy a nečistoty usadené v textílii. Hľbkovo vytepujeme interiér vozidla (podlahového koberca, koberčekov, batožinového priestoru a čalúnených sedadiel, čalúnenie dverí).
 • Okrem osvieženia sa tiež staráme o čistenie vzduchu vo vnútri vozidla a odstránime nepríjemný zápach s ozónom, ktorý zároveň aj dezinfikuje vzduchovú sústavu klimatizácie.
 • Čistenie okien  - Používame špeciálne čističe skla na to, aby boli sklá vášho vozidla nielen čisté, ale aj lesklé a žiarivé.

A teraz, keď už poznáme proces detailingu interiéru, ako dlho to bude trvať?
Odhadovaný čas na čistenie interiéru automobilu je v priemere cca 8 hodín práce.


Proces detailingu exteriéru vozidla

Detailing exteriéru vozidla je proces čistenia a obnovenia vonkajšok vozidla do jeho pôvodného stavu. Tento proces môže byť vykonaný buď ručne, alebo pomocou stroja, ale väčšina profesionálnych detailerov používa kombináciu oboch metód. Cieľom detailingu exteriéru vozidla je dosiahnuť čo najnovší vzhľad vozidla, a udržať vzhľad vozidla čo najbližšie k showroomovému stavu, s ktorým napomáhate aj k udržaní jeho hodnoty na trhu.

Odhadovaný čas na detailing exteriéru bude závisieť od súčasného stavu vozidla. Ak je veľa hrdze a odlupujúceho laku, bude potrebné vykonať niektoré opravy laku, aby sa obnovila jeho pôvodná farba. V LuxCarDetailing používame profesionálne nástroje na detailing, ako je leštička, keramická ochrana, vosk, autochemia a mnoho ďalších. Väčšinou začíname s odstraňovaním nečistôt pomocou Ph neutrálnym autošampónom, potom sa venujeme obnove svetlometov a korekciám - leštením laku, nasleduje aplikácia nanokeramickej ochrany, alebo vosku.
Starostlivosť o exteriér vozidla v LuxCarDetailing zabezpečuje, že ťažko dostupné miesta, ako sú medzidverové priestory, priestor veka palivovej nádrže a vstupné mriežky, budú čisté a bez náletovej hrdze, prachu a korózie.

Tieto služby ponúkame pre kompletnú starostlivosť o exteriér vášho vozidla.

 • Obnova zažltnutých svetlometov - Tento proces zahŕňa niekoľko hodín na odstránenie škrabancov a nečistôt. Viacvrstvové mokré ručné brúsenie a viacvrstvové strojové leštenie a následná aplikácia keramickej ochrany, alebo ochrannej fólie na svetlomety.
 • Dekontaminácia - Odstránenie nečistôt - Dekontaminácia je hĺbkové čistenie laku, ktorý slúži na odstránenie zvyšky asfaltu, vzdušnej alebo náletovej hrdze, ktorá vzniká trením brzdových doštičiek. Sú to častice, ktoré nie je možné z povrchu odstrániť pri bežnom umytí auta pretože sú "zapichnuté" v laku. Dekontaminácia môže byť chemická alebo mechanická tzv. clayovanie, čistenie pomocou špeciálnej plasteliny.
 • Renovácia laku a leštenie do vysokého lesku - Kompletné rozleštenie laku auta je veľmi komplexný a časovo náročný proces. Korekcia laku je trvalý postup, ktorého účinok (so správnou ochranou laku) trvá až niekoľko rokov.
  Je proces odstránenia defektov ako je vírenie, škrabance, oxidácia, ktoré vznikajú od stáleho vplyvu vonkajšieho prostredia ako je slnko, kyslé dažde, sneh, vtáčí trus, chemická erózia, leptanie, kamienky odletujúce spod kolies iných vozidiel. Všetky tieto faktory negatívne vplývajú na životnosť a vzhľad laku, čím sa pomaly znehodnocuje. Nevyhnutné je preto venovať pozornosť starostlivosti o lak Vášho vozidla.                                         Detailné strojové leštenie (či už 1 stupňové alebo viac stupňové) je najlepší spôsob obnovy lesku a odstránenia škrabancov pri zachovaní pôvodného laku. Preleštením vrátime dokonalý vzhľad laku, predĺžime jeho životnosť a navrátime lásku k Vášmu autu.
 • Ochrana laku - Vosky, keramické ochrany - Aplikácia ochrany povrchu je tým posledným krokom starostlivosť o auto. Lak chránený voskom, sealantom alebo nanokeramickým povlakom sa krásne leskne a výrazne odpudzuje vodu aj nečistoty, čo značne uľahčuje umývanie a celkovú údržbu auta. Ochrana laku zabraňuje aj prenikaniu toxických látok do štruktúry laku napríklad z vtáčieho trusu, mŕtveho hmyzu alebo chemikálií ako je posypová soľ.
 • Retuša - malé, lokálne opravy laku, brúsenie laku s brúsnym systémem Tolecut od KOVAX

Pokiaľ ide o detailing exteriéru vozidla, ak aj prácu vykonáva profesionál, môže to trvať niekoľko dní len pre fázu renováciu laku, najmä ak je auto v zlom stave a má veľmi zanedbaný lak. Celkový čas na detailing exteriéru sa však stále bude líšiť v závislosti od aktuálneho stavu vozidla.


Podrobný postup pre detailné čistenie vozidla

Ak chcete pochopiť proces a zistiť, koľko času bude potrebné, bolo by oveľa lepšie, ak by ste poznali postup krok za krokom pri konkrétnej detailnej úprave vozidla, ako je čistenie interiéru vozidla a ďalšie detailné služby. Tu je prehľad a postup pre detailnú úpravu vozidla:

Čistenie interiéru

 • Proces začína odstránením neporiadku a odpadkov vnútri interiéri. To zahŕňa odstránenie akéhokoľvek materiálu, ako sú fľaše od vody, knihy, časopisy a niektoré odpadky, ako sú obaly od potravín, plastové príbory a účtenky. Je tiež potrebné vyčistiť koberce a podlahové rohože, miesta medzi sedadlami, pretože to sú miesta v aute, kde sa najviac hromadí špina. Doba čistenia kobercov a podlahových rohoží závisí od množstva špiny a na materiáli.
 • Ďalším krokom je vysávanie interiéru auta. To sa robí špeciálne na odstránenie prachu a špiny z podlahového koberca, spod sedadiel, úložných priestorov a nákladného priestoru.
 • Sklo vozidla môže byť vyčistené waflovou utierkou na sklo a sprejovým čističom okien. 
 • Ďalším krokom je čistenie palubnej dosky, dverí, sedadiel a stredovej konzoly vozidla pri ktorom používame autokozmetiku určenú pre profesionálov. Používame mäkké kefy, šetrnú chémiu a mikrovláknové utierky na odstránenie prachu a používame tepovač na hľbkové čistenie sedadiel a čalúnenia.
  Ak máte kožené sedadlo, tie čistíme vhodnými produktami s vysokou účinnosťou proti nečistotám. Avšak s vysokou šetrnosťou k samotnej koži. Následne kožu impregnujeme ktorá chráni proti UV žiareniu, starnutiu, tvrdnutiu a praskaniu. V tom najvyššom stupni ochrany sa dá koža zakonzervovať keramickou ochranou, ktorá zabráni postupnému strácaniu farby, drobným oderom a pomôže lepšiemu čisteniu.

Postupy čistenia interiéru budú trvať nejaký čas. Aby ste sa uistili, že váš interiér je riadne a dôkladne vyčistený, nechajte túto prácu na odborníka.

Čistenie exteriéru

 • Exteriérová časť vozidla sa zvyčajne čistí vonkajším umývaním, čistením ráfikov a pneumatík, sušením a aplikáciou vosku, alebo keramickej ochrany.
 • Prvým krokom bude čistenie diskov kolies a pneumatík. Keďže kolesá a pneumatiky sú najšpinavšou časťou vášho vozidla, bude trvať nejaký čas, kým odstránime a umyjeme špinu, najmä ak sú pneumatiky pokryté blatom.
 • Potom nasleduje proces dekontaminácie laku, kde používame chemickú dekontamiáciu a necháme ho pôsobiť nejaký čas, aby uvoľnili hrubé nečistoty. Po niekoľkých minútach ho opláchneme vysokotlakovým čističom tzv. vapkou.
 • Teraz, po dekontaminácií, môžeme začať umývať celý vonkajší povrch vozidla, začínajúc z hora nadol. Čas opäť závisí na veľkosti vášho vozidla. Pri sušení používame prémiove sušiace uteráky, pretože majú vysokú absorpčnú schopnosť, čo znižuje čas práce a majú maximálnu šetrnosť aj pre tie najviac chúlostivé laky.
 • Nakoniec, ak si klient želá tak nanesieme vosk, alebo aplikujeme nanokeramickú ochranu.

Detailné čistenie vozidla je naozaj náročná úloha. Ak nie ste si istý, ako na to, odporúčame vyhľadať odborníka, ktorý vám pomôže. Oni majú skúsenosti a poznajú správne postupy.

V Lux Car Detailing sme odborníci na detailné čistenie vozidiel. Naše služby sme už poskytli na rôznych modeloch vozidiel a zabezpečujeme vás, že vaše vozidlo je v dobrých rukách. Máme k dispozícii vybavenie najvyššej kvality a profesionálne vyškolený personál. Zavolajte nám ešte dnes a rezervujte si svoj ďalší termín detailného čistenia vozidla.